Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

Ploieşti: Doi tineri de 18 şi 19 ani au murit azi-noapte într-un cumplit accident. Maşina în care se aflau a luat foc!

21 august 2023
Share:
accident-2-morti-jpg-1692599106.jpg

Doi băieţi în vârstă de 18 şi 19 ani au decedat noaptea trecută într-un accident cumplit pe strada Mihai Bravu din Ploieşti.  Aceştia şi un tânăr de 18 ani, care a scăpat cu viaţă, se aflau în maşina care, din motive necunoscute încă, a părăsit carosabilul şi a intrat într-un stâlp unde a luat foc.

Şoferul de 18 ani şi pasagerul de 19 ani din spatele lui au fost blocaţi în maşină din cauza impactului. Aceştia aveau arsuri grave şi nu au mai putut fi salvaţi. Toţi trei băieţii erau din Ploieşti.

La locul evenimentului s-au deplasat 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD și o ambulanță de terapie intensivă mobilă de la ISU Prahova. 

Polițiștii rutieri continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.

foto: preluare Info Trafic Facebook Teodora Anghel